Rubriky:

Lyže a snowboard

Pro Parise skončila před Kitzbühelem kvůli zranění vazů sezona!

21. ledna 2020 19:11 - Kitzbühel

Elitní italský sjezdař Dominik Paris si při tréninku před závody Světového poháru v Kitzbühelu přetrhl přední zkřížený vaz v pravém koleně. Pro jednoho z favoritů sjezdu na legendárním Hahnenkammu, kde už v minulosti čtyřikrát zvítězil, tak skončila sezona. Informovali o tom zástupci italského lyžařského svazu.

 

Leonhard Foeger, Reuters

Třicetiletý mistr světa v superobřím slalomu měl v sobotu v Kitzbühelu obhajovat loňský sjezdařský triumf, kterým navázal na vítězství z let 2013 a 2017. V roce 2015 vyhrál na zdejší trati i superobří slalom. Těžký pád při dnešním tréninku super-G v Kirchbergu ale jeho naděje zhatil.

Vedle přetržených vazů má podle vyjádření svazu i mikrofrakturu hlavice lýtkové kosti. "Moje sezona tady končí. Bohužel mi v oblouku zahranila vnitřní lyže, vaz je přetržený. K tomu není moc co dodat," konstatoval Paris.

V aktuální sezoně vyhrál Paris dva prosincové sjezdy v Bormiu a o víkendu potvrdil ve Wengenu výbornou formu druhým místem na Lauberhornu. V průběžném pořadí SP figuroval na čtvrtém místě, v hodnocení sjezdu byl druhý.

Vítěz slavného sjezdu v Kitzbühelu dostane 100 tisíc eur

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard