Rubriky:

Lyže a snowboard

Místo v Číně se zrušené závody SP sjezdařů uskuteční v Saalbachu

30. ledna 2020 19:17 - Oberhofen

Dva závody Světového poháru sjezdařů místo Číny převzal rakouský Saalbach. Lyžaři si 15. a 16. února měli v Jen-čchingu vyzkoušet nové tratě, které budou v roce 2022 hostit olympijské hry, ale kvůli šířící se nákaze koronaviru byly závody ve středu zrušeny.

 

Lisi Niesner, Reuters

Rakouský lyžařský svaz dnes oznámil, že převzal pořadatelství sjezdu i superobřího slalomu, ale kvůli televiznímu přenosu je byl nucen posunout o dva dny. Sjezd se proto pojede ve čtvrtek 13. února a super-G o den později.

Nový typ koronaviru, který se šíří z města Wu-chan, si vyžádal v Číně již 170 obětí. Celosvětově je více než 8000 případů nakažených, většina právě v Číně. Země proto přišla ze sportovních akcí o pořádání halového mistrovství světa v atletice nebo o olympijskou kvalifikaci basketbalistek a fotbalistek.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.