Rubriky:

Lyže a snowboard

Sdruženář Riiber má další vítězství, Portyk v Seefeldu bodoval

31. ledna 2020 16:30 - Seefeld

Nor Jarl Magnus Riiber vyhrál v Seefeldu devátý z dosavadních jedenácti závodů této sezony Světového poháru v severské kombinaci. Český reprezentant Tomáš Portyk bodoval na 29. místě.

 

Matthias Schrader, ČTK/AP

Obhájce křišťálového glóbu Riiber vykročil za 22. vítězstvím v kariéře už ve skokanské části. Skokem dlouhým 105,5 metru sice těsně zaostal za výkonem svého bratra Haralda Johnase, ale získal o téměř osm bodů více. Do běhu na 5 km se vydal s náskokem 32 sekund, který na trati ještě navýšil.

V cíli byl dvaadvacetiletý vítěz o 44 sekund dříve než druhý Němec Vinzenz Geiger. Za ním následovali další tři norští sdruženáři. Třetí skončil Jörgen Graabak a udržel druhou příčku v průběžném pořadí SP před Geigerem.

Riiber opět vládl sdruženářům, Vytrval si doběhl pro tři body

Portyk si po 26. místě na můstku v běhu o tři příčky pohoršil. O víkendu absolvují sdruženáři další dva závody třídílného miniseriálu Seefeld Triple.

Pažout zlomil lyži a skončil

V nich už se nepředstaví další český reprezentant Ondřej Pažout, který dnes zlomil v běhu lyži a závod nedokončil. Po skoku byl pětatřicátý, ale v běžecké části se dotáhl na soupeře před sebou a bojoval o body.

"Dotáhl jsem se na skupinu, kde byl i Tomáš Portyk. Přesvědčil jsem se, že s nimi dokážu držet tempo. Při jednom sjezdu jsem v levotočivé zatáčce začal odšlapávat, ale hned po druhém odšlapu se ozvala rána a já ležel na sněhu. K žádné kolizi se soupeři nedošlo, proto vůbec nevím, co se stalo a proč jsem upadl," uvedl Pažout na webu lyžařského svazu. "Seefeld Triple pro mě skončil. Po Oberstdorfu, kde mě diskvalifikovali kvůli kombinéze, je to další rána. Asi to budu hodně dlouho vydýchávat," dodal.

SP v severské kombinaci v Seefeldu (Rakousko):
1. J. M. Riiber (Nor.) 11:35,5
2. Geiger (Něm.) -44,3
3. Graabak -44,5
4. Björnstad -47,5
5. J. L. Oftebro (všichni Nor.) a A. Watabe (Jap.) oba -50,6
7. H. J. Riiber (Nor.) -54,6
8. Frenzel (Něm.) -56,8
9. Greiderer (Rak.) -1:06,9
10. Herola (Fin.) -1:09,0,
...29. Portyk -2:07,6,
Pažout (oba ČR) nedokončil.
Průběžné pořadí SP (po 11 z 21 závodů):
1. J. M. Riiber 1010
2. Graabak 651
3. Geiger 635
4. J. L. Oftebro 486
5. Riessle (Něm.) 429
6. Björnstad 401,
...23. Portyk 82,
42. Pažout 16,
47. Vytrval (ČR) 4.
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.