V Novém Městě už mají připraveny tratě na Světový pohár

23. prosince 2007 12:54 - NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Pět dnů před zahájením Tour de Ski už dostala trať v Novém Městě na Moravě konečnou podobu. Pořadatelé rozvezli veškerý technický sníh na 3,75 kilometru dlouhý okruh. Před vánočními svátky už jsou stadión i tratě připraveny a okruh je z devadesáti procent oplocený.

Na stadiónu jsou už vyhrazeny mixzóny pro styk novinářů se závodníky a vyrostla i tribunka pro fotografy. "Nyní už na okruzích pouze dolaďujeme strojem rozvezený sníh," řekl ČTK bývalý reprezentant v běhu na lyžích Lubomír Buchta, jenž v Novém Města Moravě plní funkci šéfa lyžařského stadiónu.

"Závodníci budou určitě spokojeni. Tratě jsou šest metrů široké, je na nich půlmetrová vrstva sněhu. Myslím si, že podmínky budou pro závodění naprosto optimální. Také profilově by měl okruh vyhovovat," dodal Buchta.

Ještě v průběhu vánočních svátků začnou pracovníci televize rozmisťovat kamery. Tour de Ski odstartuje 28. prosince ve 12:00 hodin prologem žen na 3 kilometry a ve 14:00 hodin bude na programu prolog mužů na 4,5 kilometru.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: