Björndalenova série v biatlonové exhibici na Schalke skončila

GELSENKIRCHEN

V Gelsenkirchenu v sobotu skončila dlouholetá nadvláda Oleho-Einara Björndalena v biatlonové exhibici smíšených dvojic, která se každoročně koná na fotbalovém stadiónu bundesligového celku Schalke 04. Před 49.000 diváků ve vyprodaném hledišti předčil norského fenoména a jeho partnerku Toru Bergerovou ruský pár Jekatěrina Jurjevová, Dmitrij Jarošenko. Björndalen vyhrál s různými partnerkami předchozí čtyři ročníky, v sobotu přidal druhé místo.

V soutěži, která se skládala ze závodu s hromadným startem a stíhačky, si bezchybně střílející ruští biatlonisté doběhli pro vítěznou prémii 24.000 eur s půlminutovým náskokem. Třetí skončili domácí Anne Preusslerová s Michaelem Greisem, který v Gelsenkirchenu vyhrál v roce 2002 premiérový ročník exhibice, tehdy s Martinou Glagowovou. Mezi dvanácti zúčastněnými dvojicemi v sobotu nebyl žádný český reprezentant.

Výsledky biatlonové exhibice:
1. Jurjevová, Jarošenko (Rus.) 1:03:48,8, 2. Bergerová, Björndalen (Nor.) -31,6, 3. Preusslerová, Greis (Něm.) -45,2.