Rubriky:

Lyže a snowboard

Shiffrinová nepojede po smrti otce ani v Crans Montaně

19. února 2020 20:15 - Praha

Hvězdná americká lyžařka Mikaela Shiffrinová se nadcházející víkend v Crans Montaně do Světového poháru nevrátí. Vedoucí žena průběžného pořadí seriálu začátkem února na neurčito přerušila sezonu kvůli náhlému úmrtí otce. V italském středisku jsou od pátku do neděle na programu dva sjezdy a alpská kombinace, Shiffrinová ve startovní listině chybí.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Čtyřiadvacetiletá Shiffrinová se v SP naposledy představila koncem ledna v Bansku, kde vyhrála sjezd i super-G. Následně plánovaně vynechala zastávku v Krásné Poljaně a zamířila domů, aby mohla trénovat technické disciplíny.

Místo toho se v Coloradu zúčastnila otcova pohřbu a vynechala závody v Ga-Pa a Kranjské Goře. Po nich má v čele SP náskok 113 bodů před druhou Italkou Federicou Brignoneovou. V průběžném hodnocení slalomu ji na druhé místo odsunula Slovenka Petra Vlhová.

Lyžařskou hvězdu Mikaelu Shiffrinovou těžce zasáhlo náhlé úmrtí otce

Facebook

Pětašedesátiletý Jeff Shiffrin, jenž spolu s manželkou Eileen dceru na závodech Světového poháru často podporoval, utrpěl podle amerických médiích při nehodě ve svém domě v Edwardsu vážné zranění a po převozu do nemocnice zemřel.

Shiffrin pracoval jako anesteziolog, v listopadu 2018 byl ve Vailu i u operace Ester Ledecké, která si před sezonou zlomila na snowboardu ruku.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.