Rubriky:

Lyže a snowboard

Ostuda! Slovenská superstar přišla o významnou trofej

21. února 2020 08:14 - Praha

Co na tom, že patří k absolutní světové špičce v alpském lyžování a jedné z největších postav slovenského sportu. Královna bílých svahů Petra Vlhová přišla o významnou trofej "Křišťálové křídlo", kterou ukradli 9. února během slavnostního večera ze Slovenského národního divadla dosud neznámí pachatelé.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Petra Vlhová ovládla poslední slalom světového poháru v Kranjské Goře, čímž se dostala do průběžného vedení v této disciplíně. Na svém kontě má čtyřiadvacetiletá hvězda letos už čtrnáct prvenství, a i proto měla převzít prestižní ocenění "Křišťálové křídlo", které se na Slovensku každoročně uděluje osobnostem z celé řady oborů.

Trojnásobná medailistka z mistrovství světa z loňského roku se však prestižní ceny prozatím nedočkala. Tu totiž někdo po skončení galavečera ve Slovenském národním divadle ukradl. "Prosíme o vrácení sošky ´Křišťálové křídlo´, kterou někdo ukradl po skončení slavnostního večera ze zákulisí," žádají organizátoři veřejnost. Zatím marně.

Dojemný vzkaz slovenské hrdinky: Zůstaň doma, výhry jsou nepodstatné, vzkazuje hvězdné soupeřce

Jak k nešťastné události došlo, popisují slovenská média následovně. Prestižní ocenění se mělo ztratit v době, kdy technici a pomocný personál uklízeli veškeré vybavení a techniku. Soška se měla v té době vyskytovat v zadních prostorách šaten a místností pro zaměstnance. Po ukončení veškerých prací ji však pořadatelé akce hledali marně.

"Oceňování osobností Křišťálovým křídlem má svoji dlouhou tradici a velmi mě mrzí, že se soška ocitla v nesprávných rukách. Pochopitelně tu nejde jen o finanční škodu, a proto jsme se rozhodli podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Ať už byl důvod krádeže jakýkoliv, věřím, že pachatel Křišťálové křídlo vrátí," doufá výkonná ředitelka Křišťálového křídla Katarína Srkala.

Slovenská lyžařka Petra Vlhová vyhrála slalom Světového poháru v Kranjské Goře.

Pier Marco Tacca, ČTK/AP

Petra Vlhová se s cennou trofejí nesetkala ani během slavnostního večera, v té době totiž závodila v německém Garmisch-Partenkirechnu. Cenu za ni převzal prezident Slovenského olympijského a sportovního výboru Anton Siekel.

pan, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard