Rubriky:

Lyže a snowboard

Legenda White na skateboardu na tokijské olympiádě nebude

2. března 2020 13:22 - Vail

Legendární americký snowboardista Shaun White se nepředstaví fanouškům na letošních olympijských hrách v Tokiu, kde by mohl své umění prokázat i na skateboardu. Tuto disciplínu ovládá trojnásobný olympijský vítěz z ledové U-rampy stejně bravurně, ale nechce opustit tréninky na sněhu.

 

Martin Štembera

Skateboardisté se na přelomu července a srpna představí v Tokiu poprvé pod pěti kruhy. White zvažoval, že by se pokusil kvalifikovat, ale zdá se, že je rozhodnutý. "Nebylo to ani tak o tom, jestli budu na skatu, ale hlavně o tom opustit sníh. A to nechci," řekl agentuře AP o víkendu ve Vailu během amerického šampionátu snowboardistů.

Třiatřicetiletý Američan je rekordmanem prestižních X-Games, ze zimních má 13 zlatých medailí a z letních dvě. Unikátní skupinu sportovců soutěžících na různých olympiádách však nerozšíří.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.