Rubriky:

Lyže a snowboard

Běžkyně na lyžích Jacobsenová ukončila kariéru, chce být lékařkou

22. dubna 2020 17:36 - Praha

Norská běžkyně na lyžích Astrid Jacobsenová ukončila ve 33 letech úspěšnou kariéru. Olympijskou vítězku a trojnásobnou mistryni světa utvrdila současná koronavirová pandemie v názoru, že její budoucnost leží ve zdravotnictví.

 

Profimedia.cz

"Myslím, že uzrála doba, abych svůj čas trávila jinak a aby bylo mou prioritou studium medicíny. Proto končím kariéru běžkyně na lyžích, než třeba ztratím motivaci," řekla Jacobsenová norské stanici NRK.

Rodačka z Trondheimu se loučí jako čtvrtá žena sezony Světového poháru, což byl její nejlepší výsledek v seriálu za posledních šest let. Z velkých akcí má Jacobsenová čtyři zlaté medaile: na olympijských hrách v Pchjongčchangu pomohla k triumfu norské štafetě, stejně jako na MS 2015 a 2017.

Na začátku kariéry se stala v roce 2007 mistryní světa ve sprintu. Ve Světovém poháru si Jacobsenová připsala osm individuálních výher a celkově 43 umístění na stupních vítězů.

ČTK

ČT sport Crans Montana - super-G žen dnes 12:00
20210124T12:00:00+0100
Crans Montana - super-G žen
Crans Montana - super-G žen
Crans Montana - super-G žen

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.