Rubriky:

Lyže a snowboard

Úřadující mistr světa Sundby zřejmě ztratil místo v norském týmu

26. dubna 2020 13:15 - Oslo/Praha

Úřadující mistr světa a dvojnásobný olympijský vítěz Martin Johnsrud Sundby po dvanácti letech zřejmě vypadl z norské reprezentace v běhu na lyžích. Podle zdroje norské televize bude tým pro příští sezonu užší a právě Sundby se stal jednou z obětí úsporných opatření způsobených koronavirovou krizí.

 

Profimedia.cz

O tom, že pětatřicetiletá dlouholetá opora nebude součástí silného norského výběru pro další rok, informovala veřejnoprávní televize NRK. Vedení svazu to nekomentovalo a odkázalo na úterý, kdy bude zveřejněna nominace. "Je to, jako kdyby manželka po třiceti letech požádala o rozvod. Neuvěřitelně divný pocit," řekl Sundby norské televizi.

Sundby vyhrál třikrát celkově Světový pohár, z olympiád má dvě zlaté ze sprintu dvojic i ze štafety a další tři medaile. Mistrem světa se stal čtyřikrát: loni v Seefeldu vyhrál závod na 15 km klasickou technikou, zbývající tituly sbíral se štafetou.

Krize už si vybírá daň! Norští lyžařští králové jsou bez trenérů. Svaz je všechny propustil

Norové ale údajně plánují, že do příští sezony nastoupí jen s 12 závodníky místo dosavadních patnácti. Hlavní hvězdou je sprinter Johannes Hösflot Klaebo, s nímž před dvěma lety na olympiádě v Pchjongčchangu Sundby vyhrál sprint dvojic.

Zatímco Klaebo je ve 23 letech na vrcholu kariéry, Sundby měl před sebou pravděpodobně poslední sezonu s loučením na MS v Oberstdorfu. V té minulé se nedostal ani jednou na stupně vítězů. Navíc jej trápí problémy se zády.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.