Chyba, chybička, tam ztratila rychlost! Ledecká reaguje na památný komentář Hrstkové

4. května 2020 15:56 - Praha

Triumf, ale zároveň závod plný chyb. Alespoň tak to vypadalo z pohledu spolukomentátorky České televize Lucie Hrstkové při zlaté jízdě Ester Ledecké v super-G na minulé olympiádě před více než dvěma roky. Dvojnásobná vítězka z Pchjongčchangu pak nikdy nedala najevo zlobu přes podle laiků možná poněkud příkré soudy bývalé reprezentantky u mikrofonu ČT, teď poslala komentář, v němž ovšem Hrstkové více méně dává za pravdu.

 

Sport Invest

Veřejnoprávní televize s Ledeckou před pár dny přinesla rozhovor, ve kterém přišla řeč spíše na další vrcholy kariéry, došlo ale i na historické záběry na závody z korejské olympiády (super-G i s příslušným komentářem začíná v čase cca. 23:00).

„Lucka viděla, že jsem cestou z kopce zachraňovala chyby jednu za druhou. V hlavě jsem tehdy měla podobnej komentář," napsala Ledecká na sítě, když fanoušky upozorňovala na pořad ČT.

https://www.facebook.com/esterledecka.cz/posts/2906537372768418

Hrstková to přitom od fandů po olympijském závodě těžce schytávala. „Chyba, zase chybička, tam ztratila rychlost," znělo od ní postupně do éteru, i když se Ledecká nezadržitelně a stále zřetelněji řítila k nečekanému velkolepému vítězství.

Zlobu zlatá závodnice nikdy nedala najevo, i teď nasadila souhlasný tón. V super G podle ní platí, že spousta chyb pramení z toho, že lyžař jede rychleji než ostatní. „Důležité je na chyby včas zareagovat, využít je ve svůj prospěch, a to se mi tam povedlo ze všech závodnic nejlíp," vracela se ke zlatým momentům.

vap, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.