Rubriky:

Lyže a snowboard

Sjezdařka Křížová získala v Evropském poháru body za 14. místo

14. prosince 2008 18:17 - SVATÝ MOŘIC

Česká lyžařka Klára Křížová obsadila v sobotním superobřím slalomu Evropského poháru ve Svatém Mořici 14. místo a získala první body v letošní sezóně. Ve Švýcarsku se přitom sešla nabitá konkurence, elitní sjezdařky se totiž ve Svatém Mořici za týden utkají o body do Světového poháru v rychlostních disciplínách.

"Na startu bylo 15 závodnic z první světové třicítky, takže jsem s umístěním určitě spokojená. Podmínky byly hodně těžké, protože tady před závodem tři dny v kuse sněžilo a napadlo tak metr a půl nového sněhu, ale pořadatelé se s tím výborně vypořádali," uvedla v tiskové zprávě česká juniorská reprezentantka, která jela s vysokým startovním číslem 51.

I Křížovou nyní ve Svatém Mořici čeká Světový pohár. "Na závody se moc těším a budu se v nich snažit ukázat v nejlepší formě," dodala devatenáctiletá sjezdařka, která na vítěznou Italku Wendy Siorpaesovou ztratila sekundu a sedm setin.

Evropský pohár - superobří slalom:
1. Siorpaesová (It.) 1:22,39, 2. Janyková (Kan.) -0,01, 3. Gisinová (Švýc.) -0,04, ...14. Křížová (ČR) -1,07.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.