Biatlonistka Vítková díky čisté střelbě skončila ve sprintu 17.

HOCHFILZEN

Česká biatlonistka Veronika Vítková skončila v sobotním sprintu Světového poháru v Hochfilzenu na 17. místě a dosáhla v této disciplíně nejlepšího výsledku v kariéře. Dvacetiletá rodačka z Vrchlabí odstřílela čistě obě položky a v konečném pořadí ztratila na vítěznou Rusku Světlanu Slepcovovou minutu a 24 sekund.

Vítková byla na mezičase po druhé střelbě dokonce v elitní desítce, rychlejší běh soupeřek ji nakonec odsunul o sedm míst níže. Stříbrná medailistka z letošního juniorského světového šampionátu letos poprvé dosáhla na body v SP, v předchozí sezóně se jí podobně vyvedl individuální závod na mistrovství světa, kde skončila čtrnáctá.

"O Veronice nyní mohu hovořit jen v superlativech. Potvrdila se moje slova, že se potřebuje jen rozzávodit. Dnes byla perfektní," uvedl spokojený trenér družstva žen Milan Janoušek.

Slepcovová si i přes jednu chybu na střelnici dojela pro premiérové vítězství v sezóně a upevnila si vedoucí pozici v celkovém hodnocení. O necelé tři sekundy za ní skončila její krajanka Jekatěrina Jurjevová, premiérové umístění na stupních vítězů vybojovala Ukrajinka Vita Semerenková.

Zbývající české reprezentantky Zdeňka Vejnarová, Magda Rezlerová ani Zuzana Tryznová se do bodované čtyřicítky nevešly.

Biatlon - sprint (7,5 km):
1. Slepcovová 23:21,8 (1 tr. okruh), 2. Jurjevová (obě Rus.) -2,7, 3. Vita Semerenková (Ukr.) -16,6 (0), 4. Jonssonová (Švéd.) -24,3 (0), 5. Achatovová (Rus.) -32,3 (0), 6. Mäkäräinenová (Fin.) -35,1 (1), 7. Neunerová -36,9 (1), 8. Hitzerová (obě Něm.) -43,8 (0), 9. Olofssonová-Zideková (Švéd.) -57,0 (2), 10. Bulyginová (Rus.) -1:00,8 (1), ...17. Vítková -1:24,7 (0), 51. Vejnarová -2:35,6 (2), 71. Rezlerová -3:13,3 (4), 100. Tryznová (všechny ČR) -6:34,0 (7).
Průběžné pořadí SP (po 7 z 26 závodů): 1. Slepcovová 327, 2. Becková (Něm.) 278, 3. Jurjevová 277, 4. Jonssonová 235, 5. Achatovová 230, 6. Neunerová 218, ...47. Rezlerová 32, 53. Vítková 24, 63. Vejnarová 14.