Rubriky:

Lyže a snowboard

Schönfelder kvůli zranění ukončil lyžařskou sezónu

8. ledna 2009 16:46 - VÍDEŇ

Rakouský slalomář Rainer Schönfelder přerušil kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům sezónu a na neurčitou dobu si od lyžování úplně odpočine. Jak uvedl dvojnásobný bronzový medailista z olympijských her v Turíně na své internetové stránce, může to trvat i rok.

 

Reuters

Jednatřicetiletý Schönfelder se zranil hned v úvodu sezony na konci října v Söldenu, od té doby laboruje s poškozenou nervovou tkání na noze v místech, kde končí lyžařská bota. "Kdy a jestli vůbec se ty nervové struktury obnoví, neumí nikdo říct. Odhady hovoří o šesti měsících, ale i o celém roce," uvedl Schönfelder. "Tělo mi říká: 'Jseš na maximu'," dodal.

Po 25. místě v obřím slalomu v Söldenu se Schönfelder marně pokoušel vrátit mezi elitu. Třetí muž z olympijských závodů ve slalomu a v kombinaci bodoval už pouze 23. místem těsně před Vánoci ve slalomu v Alta Badii. V dalších pěti startech se buď nekvalifikoval do druhého kola, nebo upadl, jako naposledy v úterý v záhřebském slalomu.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.