Norové ovládli lyžařský sprint v Otepää, ženám vládla Majdičová

OTEPÄÄ

Naprostým triumfem norských lyžařů skončil nedělní sprint Světového poháru v estonském Otepää, v němž obsadili prvních pět míst. Pro čtvrté vítězství v sezoně si na trati 1,4 km klasicky doběhl specialista na sprint Ola Vigen Hattestad. Mezi ženami získala rovněž čtvrté prvenství Slovinka Petra Majdičová, která vyhrála v Otepää i před rokem.

Českým reprezentantům se nepovedlo postoupit z kvalifikace. Nejlepší z nich Aleš Razým skončil na 48. místě.

V mužském finále Hattestad porazil o jedinou desetinu sekundy Oysteina Pettersena, třetí Börre Näss ztratil čtyři desetiny. Šestadvacetiletý vítěz se díky šestému triumfu v kariéře posunul na páté místo ve Světovém poháru.

Majdičová vybojovala jubilejní desáté vítězství v životě přesvědčivě, když o 1,2 sekundy předstihla vedoucí ženu seriálu Aino Kaisu Saarinenovou a dostala se za ni v celkové klasifikaci. Na druhém místě v SP vystřídala další Finku Virpi Kuitunenovou, která doběhla třetí.