Živě

Fenomenální lyžařka opět na svazích. Shiffrinová už maká na sezonu

29. června 2020 18:52 - Copper Mountain/Praha

Hurá na lyže! Americké středisko Copper Mountain se stalo dějištěm přípravného kempu hvězdných lyžařek. Mikaela Shiffrinová spolu se svými kolegyněmi z týmu už zase mohla trénovat na zasněžených svazích. „Měli jsme velké štěstí, že jsme dostali možnost si zatrénovat,“ přiznala fenomenální slalomářka.

 

Twitter@planetski

Testování nových lyží, první tréninky na svazích, to všechno už měly mít za sebou hvězdy alpského lyžování. Avšak kvůli současné situaci mnoho týmů za sněhem ještě nemohlo odjet. Možnost už ale dostal třeba americký ženský tým v čele s fenomenální Mikaelou Shiffrinovou.

Ten se vydal do střediska Copper Mountain, kde se za přísných hygienických opatření, a i navzdory teplejšímu počasí kemp mohl konat. Trenéři i lyžařky nosili roušky a dodržovali od sebe odstup. Třeba na lanovce byli jen dva a každý seděl na jedné straně. Pilovaly se hlavně slalomové oblouky.

„Je tolik sportovců, kteří ještě nemohou sportovat a tolik lidí, kteří se stále ještě nemohou dostat vůbec ven. Takže mi věřte, že vím, jaké jsme měli štěstí, že jsme dostali tuhle možnost tady dva týdny trénovat,“ uvedla Shiffrinová na sociálních sítích. „Lidé, kteří nám to umožnili, odvedli tak skvělou práci,“ dodala vítězka tří velkých globů.

Nebudu ječet a přijedu, slibuje fandům Shiffrinová. Jen se ptá, jak se to pouští

„Mít teď možnost trénovat je přesně to, co jsme potřebovali, když jsme na jaře přišli o tréninky. To, že je to možné v této stále náročné situaci je pro nás skutečným vítězstvím. Snažíme se proto co nejkvalitněji toho využít a trénovat,“ dodal kouč ženského týmu Paul Kristofic.

vk, Sport.cz, Právo

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.