Ledecká stíhá legendu. Budu mít co dělat, hlásí s korunkou na hlavě

17. července 2020 20:53 - Praha

Čtvrtou korunku pro nejlepší českou lyžařku a snowboardistku má Ester Ledecká doma, ale trofej v anketě Král bílé stopy převzala netradičně. Kvůli koronavirovým omezením neproběhlo standardní vyhlášení, vítězové byli oceněni v rámci natáčení zábavně pojatého dokumentu s Janem Budařem v hlavní roli. A tak si Roman Koudelka zahrál vrátného, Eva Samková uklízečku, Tomáš Bank řidiče. Reakci Ester Ledecké si můžete prohlédnout v následujícím videu.

SLČR

V hlavní kategorii Ledecká zvítězila suverénně s počtem 41 hlasů. Druhá Eva Samková posbírala od odborné poroty šest hlasů, třetí skončila běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová.

„Z vítězství v anketě mám ohromnou radost. Celá uplynulá sezona se povedla. Je to zásluha celého mého týmu, který odvedl fantastickou práci. To sice říkám vždycky, ale prostě je to tak,“ řekla Ledecká.

Ester Ledecká s korunou pro vítěze Krále bílé stopy.

Ondřej Pýcha/Svaz lyžařů ČR

Anketu vyhrála počtvrté, legendární běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová má sedm výher. „Jsem soutěživý typ, ale na sedm budu mít co dělat,“ tuší pětadvacetiletá Ledecká.

Kromě celkového prvenství Ledecká ovládla také kategorii alpských lyžařů, Samková, která v dokumentu prokázala herecký talent, si připsala vítězství v disciplíně snowboarding.

Mezi běžci na lyžích suverénně kralovala Razýmová, nejlepším akrobatickým lyžařem byla vyhlášena Nikol Kučerová, skokanem roku Roman Koudelka, sdruženářem Tomáš Portyk a travním lyžařem Martin Barták.

Cenu pro nejlepšího trenéra převzal lyžařský kouč Ledecké Tomáš Bank, z triumfu v juniorské kategorii se radoval freestyle lyžař a zlatý medailista z letošních Olympijských her mládeže Matěj Švancer.

Do Síně slávy českého lyžování byl in memoriam uveden historicky první československý medailista ze ZOH Rudolf Burkert, jenž ve Svatém Mořici 1928 vybojoval bronz ve skoku na lyžích. Rok předtím si připsal také titul mistra světa v severské kombinaci.

Král bílé stopy 2020  
1. Ester Ledecká 41
2. Eva Samková 6
3. Kateřina Razýmová 1
Další kategorie  
Trenér roku: Tomáš Bank  
Junior roku: Matěj Švancer  
Síň slávy: Rudolf Burkert – in memoriam  
Akrobatické lyžování: Nikol Kučerová  
Alpské disciplíny: Ester Ledecká  
Běh na lyžích: Kateřina Razýmová  
Severská kombinace: Tomáš Portyk  
Skok na lyžích: Roman Koudelka  
Snowboarding: Eva Samková  
Travní lyžování: Martin Barták  
sob, Sport.cz, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.