Kokain! Známý enfant terrible má další problém

15. srpna 2020 12:41 - Oslo

Bývalý hvězdný běžec na lyžích Petter Northug má opět problémy se zákonem. Třináctinásobný mistr světa a dvojnásobný olympijský vítěz na sociálních sítích informoval, že poté, co ho policie přistihla při rychlé jízdě, nalezla v jeho domě kokain. Čtyřiatřicetiletý Nor se veřejně omluvil.

 

www.fis-ski.com

"Udělal jsem velkou chybu. Včera večer mě zastavila policie kvůli příliš rychlé jízdě. Vzali mě na odběr krve a policie našla v mém domě malé množství drog. Byl to kokain," uvedl v pátek Northug, jenž podle norských médií na úseku s povolenou rychlostí 110 km/h jel rychlostí 168 km/h.

"Je mi to moc líto kvůli všem, které jsem zklamal. Vím, že mě čeká trestní řízení. Přijímám zodpovědnost za to, co jsem udělal," uvedl jeden z nejlepších běžců na lyžích v historii, jenž ukončil kariéru v roce 2018.

Northug stejně jako svými skvělými výkony proslul nekonformním chováním na trati i mimo ni. Čelil kritice za aroganci a zesměšňování soupeřů, míval také spory s funkcionáři. Do křížku se zákonem se poprvé dostal v roce 2014, kdy pod vlivem alkoholu způsobil dopravní nehodu a z místa utekl. Dvojnásobný vítěz Světového poháru byl odsouzen na 50 dnů do vězení a k pokutě.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.