Rubriky:

Lyže a snowboard

Kokain! Známý enfant terrible má další problém

15. srpna 2020 12:41 - Oslo

Bývalý hvězdný běžec na lyžích Petter Northug má opět problémy se zákonem. Třináctinásobný mistr světa a dvojnásobný olympijský vítěz na sociálních sítích informoval, že poté, co ho policie přistihla při rychlé jízdě, nalezla v jeho domě kokain. Čtyřiatřicetiletý Nor se veřejně omluvil.

 

www.fis-ski.com

"Udělal jsem velkou chybu. Včera večer mě zastavila policie kvůli příliš rychlé jízdě. Vzali mě na odběr krve a policie našla v mém domě malé množství drog. Byl to kokain," uvedl v pátek Northug, jenž podle norských médií na úseku s povolenou rychlostí 110 km/h jel rychlostí 168 km/h.

"Je mi to moc líto kvůli všem, které jsem zklamal. Vím, že mě čeká trestní řízení. Přijímám zodpovědnost za to, co jsem udělal," uvedl jeden z nejlepších běžců na lyžích v historii, jenž ukončil kariéru v roce 2018.

Northug stejně jako svými skvělými výkony proslul nekonformním chováním na trati i mimo ni. Čelil kritice za aroganci a zesměšňování soupeřů, míval také spory s funkcionáři. Do křížku se zákonem se poprvé dostal v roce 2014, kdy pod vlivem alkoholu způsobil dopravní nehodu a z místa utekl. Dvojnásobný vítěz Světového poháru byl odsouzen na 50 dnů do vězení a k pokutě.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.