Skokan Hájek skončil druhý v Kontinentálním poháru v Engelbergu

ENGELBERG

Skokan na lyžích Antonín Hájek dosáhl svého nejlepšího výsledku po návratu na můstky po loňském těžkém zranění. Český reprezentant byl druhý v Kontinentálním poháru v Engelbergu, kde ho v pondělí od výhry dělilo jen 1,3 bodu. Závod před Hájkem vyhrál rakouský skokan Michael Hayböck.

Antonín Hájek

Dvaadvacetiletý Hájek vystoupil v Kontinentálním poháru na stupně vítězů poprvé skoro po dvou letech. Naposledy to dokázal v lednu 2008 ve slovinské Kranji, kde byl jednou třetí a jednou vyhrál. Ve Světovém poháru se naposledy objevil také ve Slovinsku - v Planici 2008 skočil 219 metrů, čímž vytvořil stávající český rekord.

Na dlouhou dobu to ovšem byl jeho poslední skok. Měsíc po Planici totiž jel Hájek v autě příliš rychle, havaroval a skončil v nemocnici s trojitou frakturou pánve, se skříplým nervem levé nohy a krvácením do dutiny břišní. Skoro pět měsíců nemohl pořádně ani chodit.

Z můstku se znovu spustil poprvé až letos v únoru, týden před mistrovstvím světa v Liberci. Že by se mohl zase dostat mezi českou špičku, naznačil v létě třetím místem na domácím šampionátu.

Kontinentální pohár ve skocích na lyžích v Engelbergu (Švýcarsko):
1. Hayböck (Rak.) 251,5 b. (133+129,5 m), 2. Hájek (ČR) 250,2 (130+131,5), 3. Eggenhofer (Rak.) 247,0 (125+135), ...21. Sedlák 219,9 (123,5+124,5), 56. Kožíšek 86,5 (112,5), 59. Mazoch 83,8 (111), Farkaš (všichni ČR) diskvalifikován.
Průběžné pořadí (po 8 z 33 závodů): 1. Strol 344 b., 2. S. Thurnbichler (oba Rak.) 340, 3. Hayböck 313, ...18. Hájek 127, 39. Matura (ČR) 40, 42. Sedlák 29.