Rubriky:

Lyže a snowboard

Na Strahově už je dostatek sněhu pro Tour de Ski

29. prosince 2009 15:15 - PRAHA

Na Strahově je už nyní vyroben dostatek sněhu pro přípravu tratě na Ski Sprint Praha 2010, druhou etapu seriálu Světového poháru v běhu na lyžích Tour de Ski. Sprint volnou technikou se mezi strahovským a Rošického stadiónem bude konat v pondělí 4. ledna.

Pokud se dramaticky neoteplí, nebudou muset pořadatelé sáhnout k výrobě sněhu chemickou cestou pomocí tekutého dusíku, která by se výrazně prodražila. Nyní je na Strahově zhruba 5000 krychlových metrů umělého sněhu.

"Je tam připravena zásoba na velké hromadě, která by měla pohodlně vystačit na celou trasu," řekla v úterý ČTK Eva Šťastná, tisková mluvčí agentury Sport Invest, která celou akci marketingové zastřešuje. Okruh bude měřit 770 metrů, dohromady závodníky čeká 1255 metrů, neboť část trati poběží dvakrát. Celkové převýšení trati činí 25 metrů.

Organizátoři jsou připraveni v případě změny počasí reagovat buď výrobou sněhu dalším umělým zasněžováním, či chemickou cestou. "Ale zatím to na to nevypadá," uvedla Šťastná. Po Novém roce by totiž mělo v Praze mrznout. "Nyní se staví konstrukce trati a sníh se začne za pár dní rozhrnovat," doplnila Šťastná.

Závody začnou v pondělí 4. ledna v 16:30 kvalifikací, finále jsou naplánována o dvě hodiny později. Sníh by měl vydržet v plné kvalitě i do následujícího dne, kdy by měl posloužit veřejnosti a hlavně dětem pro zábavu. Vstup diváků bude zdarma.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard