Rubriky:

Lyže a snowboard

Dvojnásobná mistryně světa Holdenerová se při tréninku zranila a její start v SP je nejistý

5. září 2020 18:04 - Praha

Švýcarská lyžařka Wendy Holdenerová si při pádu v tréninku v Saas-Fee zranila pravou nohu a její start v úvodním obřím slalomu Světového poháru v Söldenu je nejistý. Dvojnásobná mistryně světa v kombinaci a stříbrná medailistka ve slalomu z OH v Pchjongčchangu má prasklou hlavici lýtkové kosti.

 

Sedmadvacetiletá Holdenerová upadla při tréninku slalomu. Podle vyšetření na klinice v Curychu jde o čistou frakturu bez posunu kostí a operace nebude nutná. Zda se ale stihne zotavit do 17. října, kdy je na programu zahájení sezony SP na rakouském ledovci v Söldenu, není jisté.

Vedle dvou zlatých medailí z kombinace má Holdenerová ve sbírce i mistrovský titul ze soutěže smíšených družstev. Předloni v Pchjongčchangu získala v týmovém závodu rovněž zlato, navíc přidala bronz v kombinaci.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.