Rubriky:

Lyže a snowboard

Švýcarské závody SP ve sjezdovém lyžování budou bez diváků

16. října 2020 11:48 - Praha

Všechny závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování ve Švýcarsku se v nadcházející zimě budou konat bez diváků. Kvůli epidemii koronaviru se na tom dohodla švýcarská lyžařská federace s jednotlivými pořadateli.

 

Bez tradiční fanouškovské kulisy budou tentokrát populární závody ve Wengenu i další akce ve Svatém Mořici, Adelbodenu, Crans Montaně a březnové finále seriálu v Lenzerheide. Diváci nebudou moci sledovat na místě ani Světový pohár skokanů na lyžích v Engelbergu.

Organizátoři nebudou u sjezdovek stavět žádné tribuny. Na závody se dostanou jen pozvaní hosté, kteří budou odděleni od lyžařů i jejich doprovodu.

Bez diváků budou i zahajovací obří slalomy v Söldenu o tomto víkendu. Kvůli omezení cestování vypadly z kalendáře závody v USA a Kanadě. Mimo Evropu se mají vydat pouze sjezdařky koncem února do Číny na testovací závody před olympijskými hrami 2022 v Pekingu.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.