Rubriky:

Lyže a snowboard

Sjezdař Kilde měl po návratu ze Söldenu pozitivní test na covid

26. října 2020 13:35 - Oslo/Praha

Celkový vítěz Světového poháru sjezdových lyžařů Aleksander Aamodt Kilde měl po úvodním závodu sezony pozitivní test na koronavirus. Rutinní kontrole se podrobil minulý týden po návratu domů z obřího slalomu v rakouském Söldenu, žádné větší obtíže osmadvacetiletý Nor nepociťuje.

 

Giovanni Auletta, ČTK/AP

"Mám jen mírné příznaky, můj celkový stav je dobrý," uvedl Kilde ve zprávě norského svazu. Testu se podrobil ve středu, zbytek výpravy měl negativní výsledek. "Jsem optimista, že se brzy zotavím," doplnil lyžař, jehož doménou je superobří slalom.

V Söldenu, který tradičně zahajuje sezonu obřím slalomem, neuspěl. Při triumfu krajana Lucase Braathena po pádu nedokončil první kolo. Seriál bude pokračovat 14. listopadu v jiném rakouském středisku Lech Zürs paralelním závodem.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.