Rubriky:

Lyže a snowboard

Záhrobská vyklízí pozice mezi elitou. Mrzí mě to, říká otec

22. prosince 2010 14:37 - COURCHEVEL

Nebyl to svěží let mezi brankami, rozvážně se lyžařka Šárka Záhrobská šinula do cíle. Ve slalomovém pokračování Světového poháru v Courchevelu skončila desátá, dvě a tři čtvrtě vteřiny zůstala ve své nejsilnější disciplíně za první Rakušankou Schildovou.

 

Enrico Schiavi, ČTK/AP

Návrat na exkluzivní pozice se nekonal. Stupně? Naposledy v únoru na olympiádě. Zkraje téhle zimy jsou pro mistryni světa daleko. Sedmá, dvanáctá, včera desátá. Po prvním kole byla na slibném sedmém místě, v druhém zajela až 17. čas – a klesala.

„Velmi, velmi a ještě jednou velmi mě to mrzí. Představoval jsem si, že to, co jsem nastartoval, bude pokračovat,“ komentoval situaci Petr Záhrobský, otec a léta i kouč, který závodnici vedl ke zlatu z MS. Loni se rozešli.

V téhle sezóně Záhrobská nezáří. Vyklízí pozice v éře s trenérem Pavlem Šťastným, který převzal přípravu Záhrobské poté, co v minulé sezóně vládl jejímu tréninku nový hlavní muž týmu Antonín Strach. „Potřebuju v závodě jezdit jako v tréninku. V něm to je o třídu, někdy o dvě jinde,“ označila problém po včerejší bitvě pro Radiožurnál.
Může teď snad nastat nějaké razantní řešení? Návrat k osvědčenému? „Nechci nic rozjitřovat,“ odmítal další vyjádření k dceři Záhrobský.

Teď trénuje syna Petra. Ten je zraněný po pádu ve Val Gardeně. „Ale nic nemá zlomeného, v pondělí to začne zase zkoušet. Jestli ale pojedeme další závod před Silvestrem v Bormiu, nechám na jeho pocitech. Jde o život, mezi chlapama musí být sjezdař zdravý na 120 procent.“

Václav Procházka, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.