Rubriky:

Lyže a snowboard

Trenér běžců má jasno o šestici pro mistrovství světa v Oslu

23. ledna 2011 13:39 - OTEPÄÄ

Běžci na lyžích Lukáš Bauer, Martin Jakš, Dušan Kožíšek, Martin Koukal, Jiří Magál a Petr Novák jsou v nominaci trenéra Miroslava Petráska na světový šampionát v Oslu, který začne koncem února. Kouč definitivně rozhodl o šestici pro šampionát po dnešních závodech v Otepää.

 

Radek Smekal, ČTK

O nominaci pětice Bauer, Jakš, který dnes skončil na klasické patnáctce šestý, Kožíšek, Koukal a Magál jako členů A-týmu měl Petrásek jasno. Hledal ještě šestého, a tím se stal Novák. "Všeobecně jezdil nejlépe mezinárodní závody a tady zajel slušně, i když ne výborně," řekl Petrásek.

Novák byl v Otepää čtyřicátý. "Dostane šanci jet na mistrovství a je případně náhradníkem do štafetového závodu," řekl Petrásek.

Běžci na lyžích odjedou v pondělí na ledovec Schnalstal a 5. února se přesunou do Švédska na závěrečnou přípravu před mistrovstvím. Testem před závody o cenné kovy pro ně ještě budou starty na Světovém poháru v Drammenu 19. a 20. února.

Mistrovství světa v Oslu se na Holmenkollenu uskuteční od 23. února do 6. března.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.