Rubriky:

Lyže a snowboard

Také trénink v Chamonix poznamenal těžký pád, zranil se Scheiber

27. ledna 2011 14:42 - CHAMONIX

Týden po těžkém zranění rakouského lyžaře Hanse Gruggera skončil nebezpečným pádem i dnešní trénink sjezdařů v Chamonix. Na sjezdovce La Verte upadl na hlavu a záda ve vysoké rychlosti jeho krajan Mario Scheiber a přivodil si fraktury pravé klíční kosti, nosu a vedlejší dutiny nosní.

 

Leonhard Foeger, Reuters

Přímo na trati byl sedmadvacetiletý Scheiber zhruba tři minuty v bezvědomí. Ještě před převozem vrtulníkem do nemocnice Sallanches už ale reagoval na podněty, dobře se orientoval a poznal známé tváře. Obavy z těžkého poranění hlavy nebo krvácení do mozku se při vyšetření počítačovou tomografií nepotvrdily.

"Páteř, lebka, stejně jako ruce a nohy jsou v pořádku," oznámil lékař rakouského týmu Martin Gruber. Scheiber podle něj zůstane v nemocnici přes noc na pozorování.

Grugger minulý týden dopadl mnohem hůř. Při pádu na obávané sjezdovce v Kitzbühelu si přivodil zranění hlavy, žeber a plic. Po dlouhé operaci byl v innsbrucké nemocnici udržován v umělém spánku. Nyní je podle posledních informací postupně probouzen a tento proces probíhá bez komplikací.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.