Rubriky:

Lyže a snowboard

Lékaři vrátili lyžaři Guggerovi části lebky, které museli odstranit

16. února 2011 10:58 - INNSBRUCK

Rakouský lyžař Hans Gugger se podrobil v úterý v Innsbrucku úspěšnému zákroku, při němž mu lékaři vrátili části lebky, které museli odstranit při naléhavé operaci. Devětadvacetiletý sjezdař měl 20. ledna těžký pád v tréninku v Kitzbühelu a téměř dva týdny byl v umělém spánku.

 

Calle Toernstroem , Reuters

"Operace proběhla dobře, ale komplikace u takového zákroku se nikdy nedají vyloučit. Vše nyní záleží na bezproblémovém procesu hojení," uvedl profesor Claudius Thomé.

Odstranění částí lebky je při těžkých poraněních hlavy nutné k tomu, aby se zabránilo stoupajícímu tlaku v mozku. "Ve velké části případů je možné vrácení kostí až několik měsíců po zranění. Díky dobrém zdravotnímu stavu Hanse Gruggera se rozhodli lékaři pro zákrok už nyní," uvedl v tiskové zprávě Rakouský lyžařský svaz.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.