Rubriky:

Lyže a snowboard

Sdruženář Gruber se může s voperovaným stentem vrátit ke sportu

12. listopadu 2020 14:47 - Salcburk

Rakouský sdruženář Bernhard Gruber se může navzdory březnové operaci srdce vrátit k vrcholovému sportu. Osmatřicetiletý mnohonásobný medailista z mistrovství světa i olympijských her, jemuž lékaři voperovali do zúžené tepny stent, dostal po úterních testech na klinice v Salcburku svolení k zahájení tréninku.

 

Twitter @fiemmeworldcup

"Cesta zpátky bude pořádně náročný úkol, ale já ho beru - výzva přijata," uvedl Gruber ve vyjádření pro rakouský svaz. Přiznal, že se mu po příznivém verdiktu ulevilo. "Už jsem trochu počítal s tím, že zelenou nedostanu, protože špičkový sport s voperovaným stentem je docela ožehavé téma. Ale lékaři se shodli, že jsem na 100 procent fit, a to je zatím mé největší vítězství," dodal.

Vicemistr světa z loňského roku si dobře uvědomuje, že se na někdejší úroveň nemusí i vzhledem k věku už nikdy vrátit. "Zatím jsem nezkusil jediný skok, neabsolvoval žádný silový a skoro ani rychlostní trénink," konstatoval.

Operaci se Gruber podrobil poté, co ho na jaře trápily neustávající pocity tísně na hrudi. Lékaři odhalili, že má zúženou věnčitou tepnu a pomocí zavedeného implantátu ji opět rozšířili.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.