Lyžařka Östbergová po únavových zlomeninách vynechá celou sezonu

Jedna z nejlepších běžkyň na lyžích posledních let Ingvild Flugstad Östbergová se rozhodla kvůli zdraví vynechat celou sezonu. Od března do června totiž léčila dvě únavové zlomeniny, proto chce dopřát tělu klid a dlouhou přípravu na olympijskou sezonu s vrcholem na hrách v Pekingu za necelý rok a půl, k nimž se nyní upíná.

Norka Ingvild Flugstad Östbergová

Třicetiletá Norka má z olympiád dvě zlaté medaile a na posledním mistrovství světa loni v Seefeldu byla s výjimkou sprintu pokaždé na stupních vítězů. Získala tři stříbra za krajankou Therese Johaugovou a dva bronzy. Vyhrála za sezonu 2018/19 i celkově Světový pohár. Individuálních vítězství má v seriálu sedmnáct.

Minulý ročník jí však v březnu předčasně ukončila první únavová zlomenina paty a o tři měsíce později druhá. "Stále potřebuje čas, aby vydržela tréninkový i závodní program. Naplno se zaměří až na olympijské hry v Pekingu," uvedl norský svaz v prohlášení.

Ostatním lyžařkám začne sezona za dva týdny ve Finsku.