Rubriky:

Lyže a snowboard

Snowboardista Horák vyhrál Český pohár a pojede do Osla

13. března 2011 09:01 - PEC POD SNĚŽKOU

Snowboardisté Petr Horák a Lucie Zábranská vyhráli freestylovou sérii Impromat 4x4 Českého poháru a kvalifikovali se na mistrovství světa v Oslu v příštím roce, pořádané Světovou snowboardovou federací (WSF).

 

Jan Handrejch, Právo

Ve finále v Peci pod Sněžkou vyhrál Tomáš Tuzar a zároveň se stal mistrem republiky. Těsně zvítězil před Horákem, kterému druhé místo stačilo na celkové prvenství v sérii. "Chci natrénovat nové skoky - cab double 9, 10, frontside double 10," uvedl Horák s myšlenkami na příští sezonu a velké finále v Oslu. "Ve světě jde hlavně o čistotu, stačí trošičku zaškrábnout hranou na dopadu nebo sáhnout rukou na zem a i vysoce náročný trik dostane jen průměrné body," řekl Horák, vítěz dvou pohárových závodů.

V kategorii žen získala mistrovský titul Zábranská, která vyhrála ve třech závodech Českého poháru ze čtyř.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.