Rubriky:

Lyže a snowboard

Samková obhájila světový juniorský titul ve snowboardcrossu

29. března 2011 16:03 - VALMALENCO

Sedmnáctiletá snowboardistka Eva Samková obhájila na šampionátu ve Valmalenku loňský titul juniorské mistryně světa ve snowboardcrossu. Na sedmém místě dnes skončila další česká reprezentantka Kateřina Chourová.

 

Susana Vera, Reuters

Samková suverénně ovládla už pondělní kvalifikaci a dnes neměla konkurenci ani v jedné z vyřazovacích jízd. Druhým světovým zlatem zároveň potvrdila, že jí tento svah sedí, neboť zde před necelými dvěma týdny vybojovala životní druhé místo v závodě Světového poháru mezi dospělými.

Stejně jako Samková vyhrála svou čtvrtfinálovou jízdu i o dva roky starší Chourová, obě české snowboardistky se pak utkaly v boji o finále. Za Samkovou se z druhé postupové příčky nakonec radovala Švýcarka Wuffliová, na třetí Chourovou tak zbyla jen účast v malém finále.

Z titulu v kategorii juniorů se radoval Španěl Regino Hernandez, čtveřice českých reprezentantů skončila již v úterní kvalifikaci.

 

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.