Rubriky:

Lyže a snowboard

Záhrobská viní otce, že jí ničil zdraví, ten shání právníky

6. dubna 2011 16:18 - PRAHA

Rozpory mezi slalomářkou Šárkou Záhrobskou a jejím otcem a bývalým trenérem Petrem Záhrobským eskalují. Trojnásobná medailistka z mistrovství světa a bronzová z olympiády ve Vancouveru viní otce, že jí ničil zdraví a přivlastňoval si její peníze. Petr Záhrobský se chce slovům své dcery, která vyjdou ve čtvrtečním magazínu MF Dnes, bránit, hodlá se proto poradit s právníky.

 

Petr Horník, Právo

Záhrobská se předloni s otcem rozešla a změnila kouče. Místo Záhrobského ji nyní vedou Pavel Šťastný a kondiční trenér Antonín Strach. Po letošní neúspěšné sezoně mezi nimi začalo veřejně jiskřit, když Záhrobský ostře kritizoval dceřiny trenéry.

Šestadvacetiletá Záhrobská v rozhovoru pro magazín otce obviňuje, že jí ničil zdraví. "Přetěžoval mě a nenechal odpočinout. Až loni jsem po deseti letech začala vstávat bez bolestí zad. Ale tyhle zdravotní problémy tátu nikdy nezajímaly," řekla Záhrobská magazínu. "Fyzioterapeuti dodnes odstraňují blokády v mém těle, a to nejen abych jela rychle z kopce, ale taky abych byla za deset let zdravá máma."

Trenér Petr Záhrobský staršíTrenér Petr Záhrobský staršífoto: Právo/Petr Hloušek

Záhrobská podle magazínu nemluví ze msty, ale vadí jí, že otec soustavně lže, čímž škodí jí i lidem v jejím okolí. Záhrobský je momentálně v Rakousku a má stejný pocit jako jeho dcera, že si druhá strana vymýšlí. "Na tu dehonestující kampaň proti mé osobě, kde se řekla spousta smyšlených věcí a nesmyslů, už musím zareagovat. Nejdřív si ale musím všechno promyslet. Ta obvinění jsou takového kalibru, že se musím poradit s právníky co dál," řekl Záhrobský pro server tyden.cz.

Rodinné tahanice asi hned tak neskončí. Údajně jde i o finanční spory a Záhrobský se rozvádí s Jiřinou Záhrobskou, která se přidala na stranu dcery. Tým Záhrobské se navíc obrátil na policii kvůli stalkingu. Sjezdařka údajně čelí přívalu telefonátů ze skrytého čísla, zpráv a e-mailů, často nepříjemných a vulgárních.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.