Rubriky:

Lyže a snowboard

Slalomová hvězda Shiffrinová se v Levi vrací do Světového poháru

20. listopadu 2020 12:19 - Levi

Slalomová hvězda Mikaela Shiffrinová se po 300 dnech vrací do Světového poháru. Americká lyžařka se po pauze představí o víkendu ve finském Levi, kde bude na startu slalomů i trojice českých závodnic - devátá Martina Dubovská, která byla loni v Levi devátá, Gabriela Capová a Elese Sommerová.

 

Profimedia.cz

"Jsem vděčná, že jsem zpět. Těším se, až budu stát ve startovní bráně a lyžovat. Ideální bude udělat z každého oblouku dobrý oblouk. A snad budou i rychlé," řekla trojnásobná celková vítězka Světového poháru.

Pětadvacetiletá Shiffrinová startovala v seriálu naposledy 26. ledna, kdy vyhrála superobří slalom v bulharském Bansku. Poté nezávodila kvůli náhlému úmrtí otce Jeffa. Úvod této sezony na ledovci v Söldenu vynechala kvůli zádům.

Americká sjezdařka Mikaela Shiffrinová ve Špindlerově Mlýně.

Sport-invest

Na soutěžní svahy se chtěla vrátit dříve, ale minulá sezona předčasně skončila kvůli koronaviru. "Chtěla jsem, aby se dojela. Ze smrti otce jsem byla smutná a lyžování je terapie. V únoru jsem ale jen týdny seděla doma, jedla a spala," uvedla.

Švédské lyžařky přijdou kvůli covidu o slalomy v Levi

Před slalomy v Levi nemá konkrétní očekávání. "Budu se držet při zemi, ale chci jezdit dobře, to znamená rychle. Vím, že to dokážu," řekla Shiffrinová.

Ve slalomech v lednu a v únoru prohrála se Slovenkou Petrou Vlhovou. "Byla o dost rychlejší," vzpomínala Shiffrinová na závody v Záhřebu a Flachau. "Nemám se soupeřkami žádné srovnání, takže nevím, jak na tom jsem," dodala.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.