První skokanský závod sezony vyhrál ve Wisle Němec Eisenbichler

Úvodní individuální závod sezony Světového poháru skokanů na lyžích vyhrál ve Wisle Němec Markus Eisenbichler. Úřadujícího mistra světa na velkém můstku doprovodili v Polsku na stupně vítězů krajan Karl Geiger a Rakušan Daniel Huber.

Úřadující vítěz Světového poháru skokanů na lyžích Stefan Kraft překvapivě nepostoupil do druhého kola zahajovacího individuálního závodu sezony ve Wisle. Rakouský reprezentant obsadil v prvním kole druhé místo pod čarou a skončí bez bodů.

Devětadvacetiletý Eisenbichler byl po prvním kole za skok 137,5 metru třetí a na první pozici se posunul díky suverénně nejdelšímu skoku druhého kola 134 metrů. Trojnásobný mistr světa ze Seefeldu 2019 si připsal druhé vítězství v SP v kariéře a první ve skocích, svou dosud jedinou pohárovou výhru zaznamenal loni na mamutím leteckém můstku v Planici.

Reprezentačního kolegu Geigera porazil Eisenbichler o devět bodů. Třetí Huber dosáhl na první stupně vítězů v kariéře, poté co v prvním kole nejdelším skokem závodu 138,5 m zaostal pouze půl metru za rekordem můstku krajana Stefana Krafta z roku 2013. Úřadující vítěz SP Kraft nečekaně skončil ve Wisle bez bodů, v prvním kole obsadil 32. místo.

Čeští skokané se do závodu z páteční kvalifikace nedostali a zahajovací víkend sezony pro ně skončil sobotním závodem družstev, v němž obsadili poslední, deváté místo. Šanci na reparát budou mít příští týden ve finské Ruce.