Po norských běžcích vynechají prosincové SP i Švédové s Finy

2. prosince 2020 13:19

Švédští a finští běžci na lyžích vynechají kvůli obavám z nákazy koronavirem prosincové závody Světového poháru v Davosu a Drážďanech. Již v úterý oznámila svoji neúčast ve Švýcarsku a Německu další běžecká velmoc Norsko.

 

"Bylo to velmi složité rozhodnutí, ale učinili jsme ho s ohledem na zdraví závodníků," řekl šéf švédského svazu Daniel Fahraeus. "Za této situace je riziko příliš velké. Chceme se zaměřit na přípravu na hlavní cíl sezony, kterým je mistrovství světa v Oberstdorfu," konstatoval hlavní lékař finské reprezentace Teemu Pasasen.

Jestli se Švédové a Finové vrátí do seriálu při lednové Tour de Ski, která se tradičně pojede ve Švýcarsku a v Itálii, se stejně jako v případně Norů rozhodne později.

Běžecký SP bude do konce roku kvůli covidu bez norských lyžařů

V Davosu a Drážďanech budou ve startovní listině určitě scházet tři ze čtyř nejlepších mužů a osm z deseti nejlepších žen pořadí SP včetně průběžně vedoucích Norů Johannese Klaeba a Therese Johaugové.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.