Bývalý šampion Ammann nebude startovat na MS v letech na lyžích

7. prosince 2020 16:15 - Bern

Čtyřnásobný olympijský vítěz ve skocích na lyžích Simon Ammann se kvůli slabé formě nezúčastní tento týden mistrovství světa v letech v Planici. Devětatřicetiletý Švýcar v pěti dosavadních závodech sezony nebodoval a před šampionátem dá přednost tréninku.

 

Twitter

Ammann se před deseti lety právě na mamutím můstku ve slovinských Alpách stal v letech mistrem světa. Slavný skokan vyhrál oba individuální závody na olympijských hrách v Salt Lake City 2002 a Vancouveru 2010, má také kompletní medailovou sbírku ze světových šampionátů v klasickém lyžování.

Letecké mistrovství světa v Planici bylo na netypický termín přeloženo z letošního března, kdy jeho konání znemožnila první vlna koronavirové pandemie. Šampionát začne čtvrteční kvalifikací.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.