Lyžař Lanzinger chce po amputaci nohy na paralympiádu

19. října 2011 16:17 - VÍDEŇ

Lyžař Matthias Lanzinger se chce po amputaci nohy vrátit na bílé svahy a vybojovat si start na paralympijských hrách v roce 2014 v Soči. Třicetiletý Rakušan přišel o levou nohu od kolena po osudném pádu v březnu 2008 při závodu Světového poháru v norském Kvitfjellu.

 

www.lanzi.at

"Poté co jsem se po profesní stránce zabezpečil, poslechnu své srdce. Chci zase závodit," řekl dnes Lanzinger rakouským novinářům. Mezi handicapovanými lyžaři se představí poprvé v polovině listopadu při Evropském poháru v Landgraafu.

Když po pádu v Kvitfjellu přišel o nohu a ukončil dlouhou rehabilitaci, vrhnul se na studium ekonomie a pracoval v marketingu lyžařské firmy. S lyžováním začne vlastně od začátku. "Návrat bude strašně těžký. Paralympijský sport se odehrává na vrcholové úrovni, takže mě čeká tvrdá práce, abych ztrátu dohnal," dodal.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.