Nejlepším sjezdařem uplynulé sezóny byl podle novinářů Kostelič

20. října 2011 18:55 - SÖLDEN

Ještě před startem nové sezóny v alpském lyžování se Chorvat Ivica Kostelič dočkal prvního ocenění. V rakouském Södenu, víkendovém dějišti úvodních závodů, dnes obdržel Trofej Serge Langa, pojmenovanou po francouzském novináři a zakladateli Světového poháru. Cenu tradičně udělují novináři nejlepšímu sjezdaři minulé sezóny.

 

Leonhard Foeger, Reuters

Jednatřicetiletý Kostelič na jaře vyhrál poprvé v kariéře pohárový seriál, navíc kraloval i hodnocení slalomu a kombinace. V neděli bude v Söldenu útočit na první body v obřím slalomu. V anketě vyhrál přesvědčivě, na dalších místech skončili vítězka velkého glóbu Němka Maria Höflová-Rieschová, mistr světa v superobřím slalomu Ital Christof Innerhofer a vítěz sjezdu i super-G ve SP Švýcar Didier Cuche.

Loni vybrali novináři za lyžaře sezony švýcarského závodníka Carla Janku, v roce 2009 anketu vyhrála Američanka Lindsey Vonnová.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.