Mladý skokan Štursa se poprvé kvalifikoval do závodu SP

2. prosince 2011 20:42 - LILLEHAMMER

Šestnáctiletý český skokan na lyžích Vojtěch Štursa se poprvé v kariéře kvalifikoval do závodu Světového poháru. Spolu s ním prošli v norském Lillehammeru do sobotního klání na malém můstku HS 100 také Jakub Janda a Lukáš Hlava, neuspěl pouze Jan Matura. Roman Koudelka nemusel jako člen první desítky průběžného pořadí SP kvalifikaci absolvovat a pouze trénoval.

 

Sport.cz

Štursovi nevyšel ani jeden ze dvou tréninkových skoků, v obou byl poslední 71. Ale v kvalifikaci skočil 87,5 metru a 33. místo ho posunulo do závodu. O dvě místa za ním skončil zkušený Janda, nejlépe se v kvalifikaci vedlo čtyřiadvacátému Hlavovi.

Koudelka, pátý muž z úvodního závodu sezonu ve finském Kuusamu, si skočil dvakrát v tréninku (95,5 a 91 m) a místo kvalifikace dal přednost odpočinku.

Závod mužů začne v sobotu v 16:00. Před nimi se na stejném můstku představí od 12:00 ženy, které v Lillehammeru zahájí premiérový Světový pohár. Do soutěže nastoupí i české skokanky Vladěna Pustková a Lucie Míková.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.