Vonnová triumfovala ve sjezdu v Lake Louise o téměř dvě sekundy

LAKE LOUISE

Americká lyžařka Lindsey Vonnová ve sjezdu Světového poháru v Lake Louise deklasovala své konkurentky a vyhrála s náskokem 1,95 sekundy. Sedmadvacetiletá hvězda zvítězila podruhé v sezoně a ztrácí osm bodů na vedoucí ženu seriálu Němku Viktorii Rebensburgovou, která dnes skončila těsně čtvrtá se ztrátou čtyř setin na stupně vítězů.

Americká lyžařka Lindsey Vonnová oslavuje triumf ve sjezdu

První sjezd sezony provázely proměnlivé podmínky, kterých využila mimo jiné Tina Weiratherová z Lichtenštejnska, která si dojela se startovním číslem 40 překvapivě pro druhé místo. Bývalá juniorská mistryně světa se probojovala mezi nejlepší trojici ve Světovém poháru poprvé v kariéře. Dosud bylo jejím maximem sedmé místo.

Třetí skončila Švýcarka Dominique Gisinová, která na Vonnovou ztratila 2,06 sekundy. Česká lyžařka Klára Křížová na 50. místě zaostala za vítěznou Američankou o 5,21 sekundy. Od bodů ji dělily necelé dvě sekundy.

S devátým místem se musela spokojit obhájkyně celkového prvenství ve Světovém poháru Němka Maria Höflová-Rieschová. Za Vonnovou zaostala o 2,47 sekundy. "Ta si jezdí vlastní ligu, ale samozřejmě se pokusím k ní přiblížit," uvedla Höflová-Rieschová na adresu Američanky, která prochází rozvodem, ale na jejích výkonech to není znát.

"Stála jsem nahoře na startu a říkala: Ok, jdu do toho naplno. Lyžování je momentálně to jediné, co v mém životě funguje," řekla Vonnová v reakci na rozpad manželství s Thomasem Vonnem. "Bylo to jako sen. Líp to nešlo. Užívám si každé vítězství, každé stupně vítězů," pochvalovala si po 43. triumfu v kariéře, z nichž 22 vybojovala ve sjezdu.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):
Ženy - sjezd:
1. Vonnová (USA) 1:53,19, 2. Weiratherová (Licht.) -1,95, 3. Gisinová (Švýc.) -2,06, 4. Rebensburgová (Něm.) -2,10, 5. Voglreiterová (Rak.) -2,36, 6. Štuhecová (Slovin.) a Recchiaová (It.) obě -2,38, 8. McKennisová (USA) -2,41, 9. Höflová-Rieschová (Něm.) -2,47, 10. Aufdenblattenová (Švýc.) -2,53, ...50. Křížová (ČR) -5,21.
Pořadí SP (po 4 ze 40 závodů): 1. Rebensburgová 230, 2. Vonnová 222, 3. Görglová (Rak.) 151, 4. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 125, 5. Schildová (Rak.) 124, 6. Weiratherová 102, ...38. Záhrobská (ČR) 20.