Krýzl byl čtvrtý ve slalomu EP, dosáhl na nejlepší FIS body

15. prosince 2011 17:14 - OBERREGEN

Český lyžař Kryštof Krýzl obsadil čtvrtou pozici ve slalomu Evropského poháru v italském Oberregenu. Za své umístění dostal 7,01 FIS bodů, což je jeho nejlepší výsledek v kariéře. Filip Trejbal vypadl ve druhém kole, Martin Vráblík už v prvním.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Krýzl startoval až s číslem 61 a v prvním kole dojel zajel třiadvacátý čas. Ve druhém kole naplno využil výhody relativně nerozbité tratě a díky třetímu nejrychlejšímu času se posunul na čtvrtou pozici. Závod vyhrál Ital Patrick Thaler, sedmý muž ze slalomu Světového poháru v Beaver Creeku.

"V prvním kole jsem se soustředil na dosažení první třicítky. Některé pasáže jsem projel pocitově opravdu super, ale chvilkami se muselo jet víc 'kulatě' ve vyjetých korytech, tam jsem nechtěl riskovat vypadnutí v rozbité trati. Pro druhé kolo jsem se rozhodl jet na celkový výsledek, zcela naplno, a risk se vyplatil. Mám velkou radost, z pořadí i z výborného bodového výsledku," uvedl Krýzl v tiskové zprávě.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.