Živě

Lanzinger s amputovanou nohou jel ve Flachau jako předjezdec

21. prosince 2011 19:17 - FLACHAU

Téměř čtyři roky po amputaci nohy se rakouský lyžař Matthias Lanzinger znovu objevil ve Světovém poháru. Jednatřicetiletý závodník dnes startoval v roli předjezdce ve slalomu ve Flachau a vysloužil si bouřlivý aplaus zhruba deseti tisíc diváků.

 

Reuters

Lanzinger přišel o levou nohu pod kolenem po těžkém pádu v březnu 2008 při závodu Světového poháru v norském Kvitfjellu. Po rehabilitaci se pustil do studia ekonomie a práci v marketingu v lyžařské firmě, ale rozhodl se vrátit i k závodům. Jeho cílem je úspěch na paralympijských hrách v roce 2014 v Soči.

"Když jsem začal studovat, cítil jsem, že chci pořád závodit. Rozhodl jsem se, že tou nehodou by to skončit nemělo," uvedl Lanzinger, jenž před šesti lety vybojoval v super-G v Beaver Creeku třetí místo - své jediné umístění na stupních vítězů ve Světovém poháru.

Mezi handicapovanými už nedávno vyhrál závod Evropského poháru a doufá v úspěch na paralympiádě. "Když už bych tam byl, mým cílem by byla medaile. Chtěl bych ji získat a ukončit kariéru," prohlásil rakouský lyžař.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.