Slalom v Záhřebu vyhrál Hirscher a opět vede Světový pohár

ZÁHŘEB

Třetí vítězství v sezóně vybojoval ve slalomu v Záhřebu Rakušan Marcel Hirscher a vrátil se do čela Světového poháru. Dvaadvacetiletý lyžař vyhrál s náskokem 29 setin před Němcem Felixem Neureutherem. Třetí skončil domácí favorit Ivica Kostelič. Obhájce velkého Křišťálového glóbu dál vede hodnocení slalomu, Hirscher se posunul za něj a ztrácí 45 bodů.

Rakušan Marcel Hirscher na trati v Záhřebu, kde zvítězil a vrátil se do čela Světového poháru.

Ani jeden z trojice českých lyžařů nepostoupil do druhého kola. Kryštof Krýzl obsadil 36. místo se ztrátou 4,20 sekundy na Hirschera, který ovládl už první jízdu. Filip Trejbal byl ještě o dalších 26 setin pomalejší a skončil na 38. místě. Martin Vráblík první kolo nedokončil.

Na startu chyběl Ondřej Bank, který zvažuje ukončení sezony. Loni nejlepší český závodník naskočil do seriálu po záhadné nemoci a čeká, zda se po dnešním slalomu udrží do 40. místa žebříčku FIS, podle kterého se nasazuje do závodů.

10. Gross (It.)-2,37 (58,80+55,41), ...
v 1. kole 36. Krýzl 1:00,16, 38. Trejbal 1:00,42, 72. Vráblík (všichni ČR) nedokončil 1. kolo.