Skokani měli v Titisee místo kvalifikace prolog, vyhrál Granerud

Titisee-Neustadt

nešní kvalifikace na sobotní závod Světového poháru skokanů na lyžích v Titisee-Neustadtu byla kvůli malému počtu účastníků zrušena. Po rozhodnutí Mezinárodní lyžařské federace FIS se na start postaví všech 50 závodníků včetně českých reprezentantů Čestmíra Kožíška a Viktora Poláška.

Nor Halvor Granerud

Místo kvalifikace se dnes odpoledne konal nezvykle prolog, který ovládl Nor Halvor Egner Granerud a získal odměnu 3000 švýcarských franků (asi 72 tisíc korun). Vedoucí muž Světového poháru vyhrál skokem dlouhým 140 metrů o 5,8 bodu před Dawidem Kubackým. Další Polák Kamil Stoch, čerstvý vítěz Turné čtyř můstků, byl sedmý. Polášek obsadil 41. místo a Kožíšek byl předposlední devětačtyřicátý.

Granerud se ujal vedení v minisérii "Titisee-Neustadt 5", která bude vyhodnocena po dvou víkendových závodech. Vítěz hodnocení, do něhož bude započítáno pět skoků v německém středisku, obdrží prémii 25 000 eur (654 000 korun).