Pro lyžaře Braathena skončila po pádu do cíle sezona

8. ledna 2021 21:47 - Adelboden

Po krkolomném pádu do cíle dnešního obřího slalomu Světového poháru v Adelbodenu skončila pro norského lyžaře Lucase Braathena sezona. Dvacetiletý talent, jenž vyhrál v říjnu zahajovací závod zimy v Söldenu, si poranil postranní vazy v kolenu a musí na operaci.

Denis Balibouse, Reuters

"Doma se ještě podrobí vyšetření, ale sezona už pro něj skončila," řekl lékař norského týmu Marc Strauss o Braathenovi, jenž dnes ve Švýcarsku obsadil sedmé místo a v hodnocení disciplíny je pátý. Předpokládá se, že ho čeká pauza šest až devět měsíců.

Zranění kolena dnes utrpěl také další dvacetiletý norský lyžař Atle Lie McGrath po pádu už v prvním kole. Druhý muž z předvánočního obřího slalomu v Alta Badii si poranil vnitřní vazy a bude mimo zhruba šest týdnů. Je tak ohrožena jeho účast na únorovém mistrovství světa v Cortině d'Ampezzo (9. až 21. února).

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.