Johansson vyhrál závod SP skokanů v Lahti, Granerud spadl

Nor Robert Johansson vyhrál závod skokanů na lyžích v Lahti. Po prvním kole suverénně vedoucí lídr Světového poháru Halvor Egner Granerud ve finále dlouhý pokus na doskoku neustál a propadl se na čtvrté místo. Čeští reprezentanti ve Finsku nestartovali.

Nor Robert Johansson

Granerud vedl v polovině závodu s pokusem dlouhým 132,5 metru o 10,2 bodu a ve druhém doletěl ještě dál. Skokem do vzdálenosti 137,5 metru zaostal jen o půl metru za rekordem můstku, po dopadu ale skončil na zemi a bodové srážky ho stály umístění na stupních vítězů.

Za Johanssona, který po 1. kole figuroval na třetím místě, se ze čtvrté příčky vyšvihl Němec Markus Eisenbichler, třetí skončil jeho krajan Karl Geiger. Druhý muž SP Eisenbichler díky dnešnímu výsledku snížil Granerudův náskok v čele průběžného pořadí seriálu na 210.

Čeští reprezentanti v Lahti nestartovali.