Zavíráme! Závody SP rušíme, hlásí Norsko

28. ledna 2021 09:04 - Oslo

Kvůli koronaviru se v únoru neuskuteční v Lillehammeru závody Světového poháru v severské kombinaci mužů a žen a skokanek na lyžích. Norsko od pátku v boji s novou mutací viru uzavírá pro cizince své hranice.

 

ČR lyžařů Svaz, ČTK

V Lillehammeru se mělo závodit za dva týdny 12. až 14. února. Sdruženáři se měli v dějišti zimních olympijských her z roku 1994 představit původně už v prosinci, ale závody byly kvůli covidu-19 přeloženy na únor. Pro závodníky a závodnice v severské kombinaci měl být Lillehammer generálkou na mistrovství světa v klasickém lyžování v Oberstdorfu.

Pokud zůstanou norské hranice zavřené déle, v ohrožení jsou i další tamní závody SP. V polovině března mají skokani na čtyřech můstcích v Norsku absolvovat miniseriál Raw Air, běžci mají své závěrečné dva díly sezony v Oslu a Lillehammeru. Na Holmenkollenu čeká v březnu finále SP také biatlonisty.

Světový pohár lyžařů v Novém Městě má zelenou, přijet mají i Norové

Denní přírůstky nakažených jsou v Norsku přitom řádově pouze ve stovkách, tedy vcelku nicotné ve srovnání např. s ČR.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.