Ledecká se chytá příležitosti. Potrénovala tah na bránu

19. února 2021 15:53 - Praha

Vodou prolitý a totálně zmrzlý svah pro superkombinační slalom v Cortině d´Ampezzo se zapsal do mysli Ester Ledecké, po závodech na světovém šampionátu dokonce vyrazila na rybník, aby ledové legrácky dotáhla do konce a předvedla ten správný tah na branku, který na svahu postrádala.

 

Leonhard Foeger, Reuters

O zážitek s tím, jak poněkud zaskočila okolní bruslaře a hokejisty, mezi něž vkročila s hokejkou v ruce, se podělila na sítích.

„Děkuju organizátorům za skvěle připravený kopce, bylo mi ctí v Cortině závodit. Já se teď chytám každý příležitosti, abych si trochu potrénovala ten tah na bránu i na ledu," napsala k videu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Ester Ledecká (@esterledecka)

Na MS trousila poznámky o ledovém svahu, po superkombinačním osmém místě mluvila dokonce o nakloněném zimním stadionu. Tak moc byl vodní injektáží povrch zpevněn.

Pohled experta Banka: Co chybělo skvělé Ledecké k medaili a před kým by poklekl?

Zato na rybníku už to bylo spíše o tání a měknutí ledu, ale nerozladilo ji to. „Nevíte, kde by se daly půjčit nějaký brusle?" zakončila vše dotazem Ledecká, vnučka někdejšího hokejového esa. Je jasné, že jí nebude žádná zimní radovánka cizí...

Po lyžařské části zimy teď přesedlá, jak už u ní bývá zvykem, na prkno. „Snowboarďačka ve mně pláče. Je čas se vrátit na to jedno prkno," pravila, když odjížděla z lyžařského MS.

Sebekritická Ester: Dala bych si poznámku. Je mi líto lidí, kteří to viděli

Šampionát snowboardistů se uskuteční 1. a 2. března v Rogle, kam byl přesunut z Číny. Ledecká tak vynechá sjezdařské závody ve Val di Fassa. „Pořád jsem ještě taky snowboarďačka," řekla.

Světový pohár na "prkně" jela v této sezoně jen jednou. V Cortině d'Ampezzo vyhrála paralelní obří slalom.

Těžký slalom zvládla. Ledecká brala v kombinaci osmé místo

MS na snowboardu absolvuje po čtyřech letech. Předloni šampionát vynechala a v roce 2017 získala v Sierra Nevadě zlato v paralelním obřím slalomu a stříbro v paralelním slalomu, v němž je světovou šampionkou z roku 2015 z Lachtalu. V Rogle v minulosti vyhrála pět závodů SP.

vap, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.