Polský skokanský veterán překvapivě triumfoval na MS. Češi neuspěli

Oberstdorf/Praha

Polský skokan na lyžích Piotr Žyla získal titul mistra světa na středním můstku a ve 34 letech se stal nejstarším šampionem v historii. Stříbro v Oberstdorfu vybojoval Němec Karl Geiger, bronzový byl Anže Lanišek ze Slovinska.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Piotr Žyla získal titul mistra světa na středním můstkuVideo: sntv

Čeští skokani v Německu skončili v prvním kole. Nejblíže k účasti ve finálové třicítce byl na 32. místě Čestmír Kožíšek, od postupu ho dělilo 1,9 bodu. Vojtěch Štursa obsadil 35. pozici, Viktor Polášek byl o tři příčky za ním, Filip Sakala skončil na 48. místě.

„Kluci předvedli na sebe vcelku dobré výkony, Česťa Kožíšek překvapil, škoda, že to nevyšlo na postup, byli bychom rádi aspoň za jednoho skokana ve druhém kole," hodnotil reprezentační kouč František Vaculík.

„S výsledkem jsem spokojený tak napůl. Mrzí mě, že to nestačilo na druhé kolo, asi aktuálně na víc nemáme," uznal Kožíšek.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený czechskijumping (@czechskijumping)

Suverénní lídr průběžného pořadí Světového poháru Halvor Egner Granerud skončil těsně pod stupni vítězů. Po nevydařeném prvním kole, v němž figuroval až na 16. místě, se Nor posunul na čtvrtou příčku.

V neděli je na programu závod smíšených družstev, český tým nastoupí ve složení Karolína Indráčková, Viktor Polášek, Klára Ulrichová, Čestmír Kožíšek.