Dubovská potvrdila ve slalomu na mistrovství ČR roli favoritky

Lyžařka Martina Dubovská dnes potvrdila na mistrovství republiky roli favoritky a s přehledem si dojela pro slalomový titul. Mezi muži se radoval Marek Müller, který ve Špindlerově Mlýně navázal na triumf z úterního obřího slalomu.

Martina Dubovská potvrdila roli favoritky

Desátá nejlepší slalomářka uplynulé sezony Světového poháru Dubovská odskočila soupeřkám výrazně už v prvním kole a v součtu s druhou jízdou porazila stříbrnou Gabrielu Capovou o 1,83 vteřiny. Bronz získala Tereza Kmochová se ztrátou 2,31 vteřiny.

Devětadvacetiletá Dubovská slavila čtvrtý domácí slalomový titul a celkově pátý. "Jsem ráda, že jsem v prvním kole zajela dobrou jízdu, to druhé bylo horší. Titulu si velmi vážím. Mám z toho velkou radost, každé vítězství je skvělé," řekla na on-line tiskové konferenci. V minulosti vyhrála slalomy i na národních šampionátech Slovinska Srbska, Polska a Austrálie.

Müller ovládl slalom o 68 setin před Martinem Štěpánem. Na bronzový stupínek vystoupil Michal Staszowski, který za vítězem zaostal o 1,26 vteřiny.